Kuluçkalık Yumurta ?

Tavuk yumurtasını yememesi için ne yapmalı ?
28 Eylül 2018
Makas Kanat ?
18 Şubat 2019

Öncelikle sezonun ilk iki yumurta gönderimini yaptık Allah utandırmasın alan arkadaşlar şimdiden hayrını görsün.

Bu gönderimlerin ikisi de hediye olarak gitti ilki TSHF destek olmak adına 2019 siparişi verilmeli dediğimizde o sese karşılık olarak hemen derneğinden bilezik siparişi güncelleyen Emin Köse kardeşimiz, ikinci şanslı kişi de İzmir Gösterisi’nde torunu ile salonu ziyarete gelen ve meraklı soruları ile heyecanını gördüğümüz küçük kız kardeşimize ve dedesi Turhan beylere gitti.

Daha güçlü ve mutlu yarınlar için genç nesillerin bu güzellikler ile tanışmasını çok önemli görüyoruz.

Bugün gönderimi olacak ücretli paylaşımda Mersin’e gidiyor.
Aziz Günar beyefendiye hayırlı olsun bahçelerine bereket ve keyif getirsin.

Neden yumurta paylaştığımız veya neden ücretleri standart tuttuğumuz konusunda sorular geliyor kısa bir açıklama yapalım.

Öncelikle anaçları bizim gönderdiğimiz yumurtalardan çıkan ve büyüttüğü hayvanları olan dostlarımız hayrını görsünler bizim elimizde olanlara denk hatta daha iyi brahma tavuklar elde ettikleri için gururlu ve huzurluyuz.

Bu arkadaşların bir çoğu bazı renklerde yumurta fiyatını Abika’dan pahalı söylüyor veya söylüyor olabilir bu onların ticari tarzıdır ve kendi emeklerinin karşılığıdır böyle bir kıyaslama doğru değildir her üretici kendi malına kendi belirlediği bir fiyatı vardır.

Lütfen herkesi kendi dünyasına göre değerlendirmeye çalışalım…

Biz %50 doluluk garantisi ile mümkün mertebe en iyi damızlıkların yumurtalarını paylaşmaya bundan 10 yıl önce karar verdik.

Maalesef 10 adet gerçek brahma tavuğu kuluçkalık yumurtası bulmanın karaborsa olduğu günleri yaşadık.
Bazı ketum grupların ağa babalarından müsaade almadan yumurta veya anaç satmadıkları günleri gördük.

Veya görsel olarak ”güvercin” gösterip gönderi olarak ”karga” yollayan abilerimiz oldu..
50 yumurtadan 10 dolu çıkan 5 tanesi ne olduğu belli olmayanları da unutmadık tabi 🙂

İşte o vakit dedik ki bu zihniyet bu memleket bir şey katmaz bunlar resmen süs tavuğu borsası…

O zaman yapılacak iş belliydi önce kendi bahçemizde sonra memleketin ve dünyanın her yerinde en üst seviye de brahma yetiştirilmesine vesile olmaya çalışalım dedik…

Bugün geldğimiz noktada Allah’a hamdolsun İngiltere’den Adana’ya Almanya’dan Diyarbakır’a bir kaç gerçek ve güzel brahma yetişmesine vesile olduysak bu bize yeter.

İyilik, güzellik ve mutluluk paylaşılabilirse yaşar.

Aksi halde iyinin veya en iyinin sizde veya bizde olması kendimize saklanmış olması hiç bir kıymeti olamayan bir fevriliktir.

Bu açıklama (abi o kadar şampiyon oldunuz ”kimse” yumurta vermiyor siz neden hala yumurta paylaşım yapıyorsunuz) diyen dostlar içindir!

Bu hobide gelirimizden çok giderimiz olduğuna emin olabilirsiniz hiç bir şey karşıdan göründüğü gibi kolay ve basit ulaşılır değildir.

Lakin toplumun ekseriyetinde kötüsü bizde iyisi olmalı diye bir zihniyeti yaşayanlardan değiliz en kısa tarif budur diyebiliriz.

Herkese hayırlı günler diliyoruz.

Abika Brahma Kümesi
www.abikabrahma.com

Comments are closed.